Gdzie wybrać się na narty w Polsce?

W Polsce z pewnością nie brakuje ośrodków i kurortów narciarskich. Dzięki dobremu dostępowi do gór każdy znajdzie wymarzone miejsce do zjazdów. Stoki wpływają również na rozwój turystyki, dlatego są one związane z pięknymi miastami. W zależności od preferencji można wybrać się do większej miejscowości albo malutkiej wioski, z dala od tłumów Należy zwracać uwagę na klimat regionu, który przełoży się na dużą ilość śniegu. Które miejsca powinny zadowolić każdego fana nart? 

Wierchomla 

Wierchomla to stosunkowo nieznana miejscowość w Polsce, która wyróżnia się specyficznym mikroklimatem. Umiejscowiona na obrzeżach Beskidu Sądeckiego znana jest z niskich temperatur, przez co śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia. Wiechomla oferuje 4 wyciągi narciarskie, które zapewniają trasy do zjeżdżania o łącznej długości 3,5 kilometra. Są one bardzo szerokie, przez co problemem nie jest zbyt duża ilość ludzi. Wierchomla to jeden z tych obiektów narciarskich, które znane są jedynie nielicznym. Warto szukać takich miejsc w całej Polsce, gdzie wiedzę o nich może dostarczyć dobry blog sportowy

Wisła 

Osoby, które chcą po zjazdach skorzystać z uroków miasta powinny wybrać się do Wisły. Jedna z najładniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim oferuje całkiem sporo ośrodków narciarskich. Jedną z najpopularniejszych jest Soszów, który posiada nowoczesne wyciągi z czteroosobowymi kanapami. Ludzie często korzystają również ze stoków na Stożku i Nowej Osadzie, gdzie ta druga jest jedną z dzielnic Wisły. Dzięki sporej bazie noclegowej bez problemu można tu zjeżdżać przez kilka dni. 

Piwniczna-Zdrój 

Piwniczna-Zdrój jest niejako połączeniem niedużej miejscowości z wieloma atrakcjami. Dzięki Zimowemu Parkowi Zabaw świetnie odnajdą się tu również dzieci. W Piwnicznej umiejscowiony jest także wyciąg talerzykowy, przeznaczony dla początkujących narciarzy. W miejscowości można znaleźć dwie trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności: czerwoną oraz niebieską. Jest tu nawet możliwość jazdy na pontonie po śliskim stoku, co zapewnia naprawdę duże prędkości.

5/5 - (1)