Czy mundial w Katarze to będą najgorsze mistrzostwa w historii?

Dużo osób uważa, że zbliżające się Mistrzostwa Świata to będzie jedna wielka pomyłka. Nie da się ukryć, że wokół mundialu w Katarze jest wiele kontrowersji. Niektórzy przewidują nawet, że to mogą być… najgorsze Mistrzostwa Świata w całej, bardzo bogatej, historii futbolu. Skąd biorą się takie skrajnie negatywne opinie? Czy rzeczywiście będzie aż tak źle?

Bardzo dziwny termin rozegrania mundialu…

Wiele rzeczy istotnie może się nie podobać! Na pewno termin rozgrywania Mistrzostw Świata w Katarze jest absurdalny. Wcześniej imprezy tej rangi odbywały się na przełomie czerwca i lipca. W normalnym trybie już dawno wiedzielibyśmy, jakie kadry narodowe uplasowały się na podium. A tak to cały czas jedna wielka niewiadoma. Oczywiście, już teraz można obstawiać rozmaite wydarzenia na ten turniej. Warto, by wyselekcjonowani bukmacherzy na mundial 2022 byli przede wszystkim legalni. Nie ma przeszkód, aby dodatkowo skorzystać z hojnych bonusów na dzień dobry. W ofercie takich podmiotów hazardowych są zaś rozmaite zakłady podstawowe i dodatkowe. Biorąc pod uwagę wydarzenia krótkoterminowe i długoterminowe. Wielu fachowców uważa, że trudno przewidzieć, kto wygra Mistrzostwa Świata. Właśnie m.in. przez dziwy termin rozgrywania turnieju. Piłkarze niejako z marszu przystąpią do tych rozgrywek. Większość lig kończy zmagania 13 listopada 2022 roku. A tydzień potem startują Mistrzostwa Świata. Sporo krytyków mundialu w Katarze zauważa, że przez taki termin rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy musiały odbywać się w szaleńczym tempie. To nie koniec. Dodatkowo mundial „rozwala” normalny tok rozgrywek ligowych. Jest zatem naprawdę sporo minusów!

Wokół Kataru jest mnóstwo kontrowersji

To państwo nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami. Decyzja o przyznaniu organizacji Mistrzostw Świata Katarowi wywołała wiele kontrowersji. Sporo osób spekulowało, że chodziło przede wszystkim o pieniądze. Dlaczego Katar zbiera tak fatalne recenzje? Wpływa na to wiele czynników. Rozmaite osoby, jak i całe organizacje, podkreślają, że w Katarze nagminnie są łamane prawa człowieka. W czasie budowy stadionów zginęło wiele osób. Pracownicy mieli bardzo kiepskie stawki, a dodatkowo pracodawcy nie zapewnili im właściwego bezpieczeństwa… Inni z kolei alarmują, że na terenie Kataru są dyskryminowane osoby ze społeczności LGBT.

Jak będzie wyglądał kolejny mundial?

Dużo wskazuje na to, że Mistrzostwa Świata w Katarze mogą być jednymi z najgorszych w historii. A przynajmniej, jeśli chodzi o otoczkę wokół całego turnieju. Trudno przewidzieć, czy Katar kiedykolwiek w przyszłości znowu dostanie organizatorem imprezy tej rangi. Wydaje się, że są na to małe szanse. Kolejne Mistrzostwa Świata odbędą się zaś w 2026 roku. Termin będzie klasyczny (pora letnia). Warto dodać, że impreza zostanie zaś zorganizowana przez trzy kraje. Chodzi o Meksyk, Kanadę i Stany Zjednoczone. Co ważne, w turnieju weźmie udział 48 reprezentacji narodowych.

5/5 - (1)