Czy klubowe problemy Lewego wpłyną na jego grę w Katarze?

Być może to ostatnie Mistrzostwa Świata w karierze Roberta Lewandowskiego. Oczywiście, Polak deklaruje, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery. W 2026 roku (w czasie kolejnego mundialu) Robert Lewandowski będzie miał 37 lat. Wiek to jedno. Poza tym nie jest pewne, że Polska w ogóle zakwalifikuje się na turniej, który zostanie zorganizowany tym razem przez trzy kraje (Stany Zjednoczone, Meksyk, Kanada). Impreza w Katarze będzie zatem szczególna dla RL9. Jak sytuacja w klubie i ostatnie wyniki wpłyną na formę naszego napastnika?

Bardzo dobra postawa Roberta Lewandowskiego w La Lidze

W rozgrywkach ligowych Robert Lewandowski nie zawodził. Warto dodać, że FC Barcelona rozegrała 14 meczów. W sumie Robert Lewandowski strzelił 13 goli. To jednak nie wszystko. Na jego bogaty dorobek składają się także cztery asysty. Typy na Mistrzostwa Świata 2022 ekspertów są jednoznaczne. Wszystko wskazuje na to, że 34-latek będzie naszym najlepszym strzelcem. Jeśli ktoś będzie zdobywał bramki dla kadry narodowej Polski, to najprawdopodobniej właśnie RL9. Forma Lewego z rozgrywek ligowych generalnie może napawać optymizmem. W tym momencie FC Barcelona jest na pierwszej lokacie w tabeli (37 oczek). Z kolei Robert Lewandowski strzelił zdecydowanie najwięcej bramek i mknie w kierunku tytułu Króla Strzelców.

Dramat Barcelony w Champions League: jak to wpłynie na Lewego?

Na pewno FC Barcelona miała zdecydowanie większe kłopoty w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że Duma Katalonii trafiła do jednej grupy z Bayernem Monachium, Interem Mediolan i Viktorią Pilzno. W sześciu spotkaniach Katalończycy zdobyli zaledwie siedem punktów. To wystarczyło tylko do zajęcia trzeciego miejsca. Na wiosnę FC Barcelona będzie znowu rywalizowała w Lidze Europy. Znamy już rywala z 1/16 tych rozgrywek. Będzie to angielski Manchester United. Słaba postawa Barcelony w Lidze Mistrzów nie była jednak spowodowana grą Roberta Lewandowskiego. Ok, Polak zawiódł szczególnie w meczach z Bayernem Monachium, ale ogólnie i tak spisywał się nieźle. W pięciu meczach zdobył zaś pięć goli. Kibice Dumy Katalonii o odpadnięcie z tych rozgrywek mogą zdecydowanie bardziej obwiniać innych zawodników tego klubu, którzy spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Robert Lewandowski jest „głodny” sukcesu z reprezentacją na wielkiej imprezie!

Kiepska postawa Barcelony w Lidze Mistrzów na pewno podziała jeszcze bardziej mobilizująco na ambitnego Polaka. Robert Lewandowski będzie szczególnie zmotywowany w czasie mundialu w Katarze. Do tej pory RL9 nie zanotował żadnego spektakularnego wyniku z kadrą narodową. Ćwierćfinał na Euro 2016 to niezły rezultat, ale na pewno Robert Lewandowski marzy o czymś więcej. Być może Mistrzostwa Świata w Katarze będą zaś ostatnimi w wykonaniu 34-latka. Kibice liczą na to, że Polak przełoży dobrą dyspozycję z klubu i zdobędzie minimum kilka goli. Dzięki tym trafieniom Polska powinna chociaż zrealizować cel minimum. A jest to wyjście z grupy na MŚ w Katarze.

5/5 - (1)