Przygoda na jedną noc – krótki poradnik

Seks jest ważny. Przyznajmy to. Czasy, w których żyjemy umożliwiają otwartą rozmowę o tym, że jest on po prostu jedną z potrzeb fizjologicznych. Coraz częściej więc pojawia się w naszych myślach i rozmowach nie jako część romantycznej relacji a zupełnie odrębna aktywność. Oczywiście, dla pewnych osób wciąż seks jest akceptowalny i satysfakcjonujący tylko w związku. Co jeśli jednak nie należymy do tej grupy? Nie ma związku, nie ma seksu? To trochę pesymistyczny scenariusz. Na szczęście obecnie coraz łatwiej jest znaleźć partnera na jednorazową przygodę dzięki na przykład stronie https://sex-spotkania.sexklasa.net. Przy zachowaniu odpowiedniej dozy ostrożności możemy spędzić miło czas i niczego nie żałować. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad

Przegląd 

Zaczynamy od badań. Jeśli chcemy zapamiętać całą przygodę jako miłe zdarzenie należy poprosić o ich pokazanie przez partnera jak i samemu je pokazać. Jeśli nie wykonujemy badań nie mamy pewności, że nie poczęstujemy czymś niebezpiecznym osoby z którą współżyjemy. Czasem jeden stosunek wystarczy, żeby zarazić się lub zarazić kogoś(!) chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie wiem co gorsze ale obie sytuacje są nie tylko niebezpieczne ale też mogą być dosyć żenujące. Oszczędźmy sobie stresu!

Pszczółki i kwiatki

Warto przypomnieć o oczywistości jaką jest zabezpieczenie przed ciążą. Pomimo że mamy już ujemne wyniki badań wciąż istnieje ryzyko wyniesienia sporej niespodzianki z naszej przygody. I to niespodzianki na całe życie. Randka na seks nie zakłada raczej wspólnej przyszłości, chodzi właśnie o to żeby związku uniknąć. Wspólne dziecko niestety wiąże niemal tak solidnie jak kredyt hipoteczny, a kosztuje jeszcze więcej. Stuprocentowe zabezpieczenie daje tylko abstynencja, ale myślę że warto dać szansę podwójnej antykoncepcji. Jeśli użyjemy prezerwatywy, chronimy się zarówno przed chorobami jak i przed ciążą, a jeśli ponadto kobieta używa też antykoncepcji hormonalnej ryzyko jest naprawdę niewielkie. 

Nie tylko bezpieczeństwo ale i higiena 

Jeżeli przygotowujesz się do spotkania to konieczne będzie zadbanie o higienę. Nie myślę teraz o depilacji, jest to przecież kwestia gustu. Ale czystość miejsc intymnych jak i całego ciała, wyleczenie ewentualnych infekcji jest kluczowe przed podjęciem jakichkolwiek kontaktów seksualnych. Są rzeczy na które można przymknąć oko, higiena nie jest jedną z nich.

Bądź pewny

Czasem wszystko wygląda dobrze tylko w teorii. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się czy na pewno tego właśnie chcesz a nie np ulegasz presji otoczenia. Nie każde rozwiązanie musi pasować każdemu, jesteśmy inni i chcemy innych rzeczy. Pamiętaj też, że zawsze randkę na seks możesz odwołać, nawet w ostatniej chwili. Jeżeli się wahasz powiedz o tym partnerowi. Ustalcie zasady, które sprawią że będziecie czuli się bezpiecznie. W końcu ma to być przyjemność, a nie stres.

Mówi się, że wszystkiego w życiu trzeba spróbować. Pewnie nie każdy się z tym zgodzi, może nie wszystkiego ale na pewno wielu rzeczy warto. I tak też może być z jednorazowym seksem. Trzeba tylko wiedzieć jakich zasad przestrzegać aby był bezpieczny i satysfakcjonujący.

5/5 - (1)