Co jeść by ochota na seks była większa?

Niektóre afrodyzjaki naturalnie wzmacniają potencję u mężczyzn. Według przeprowadzonej ankiety na znanym blogu randkowym https://okiemfaceta.com.pl, afrodyzjaki przyczyniają się do większego popędu u blisko 80% ankietowanych. Niektóre znamy od wieków, a współczesne badania tylko potwierdzają ich efekty. 

Co jadał najbardziej znany kochanek świata?

Casanova chcąc poprawić sprawność jako kochanka zjadał podobno 50 ostryg dziennie. Te są prawdopodobnie najbardziej znanym afrodyzjakiem. Wszystko dlatego, że zawierają duże ilości cynku, a to właśnie cynk jest niezbędny do produkcji testosteronu. Cynk znajdziemy jednak też w małżach i krewetkach. Jeśli jednak nie przepadacie za owocami morza, to możecie je znaleźć w jajkach i czekoladzie (Casanowa na śniadanie jadał omlet z 12 jaj). Jak widać najbardziej znany kochanek na świecie dbał o swoją formę seksualną należycie. 

Czekoladę robi się z ziarna kakaowca, a ziarno to jest znane od ponad 2 tysięcy lat. Słodkość ta zwiększa wydzielanie adrenaliny, seratoniny i noradrenaliny- neuroprzekaźników, które są odpowiedzialne za odczuwanie zmęczenia i poprawę nastroju, Warto więc szykując się na randkę mieć w schowane w kieszeni ciasto czekoladowe. W końcu kto z nas nie lubi czekolady?

Co jeszcze wpływa na libido?

Awokado- źródło witaminy E oraz kwasu foliowego. Naturalnie wzmacnia nasze serce, tętnice i żyły. Znajdziemy w niem również witaminę B6, która jest odpowiedzialna za produkcję hormonów, co przekłada się na popęd seksualny. Warto dbać o nasze serce, ponieważ jest udowodnione, że mężczyźni, którzy cierpią na choroby serce, są dwa razy bardziej narażeni na problemy z erekcją. 

Seler- już w starożytności mówiono o nim „warzywo miłości”, a jego zapach był ulubionym zapachem bogów (oczywiście, jeśli Homer pisał prawdę), a w średniowieczu mówiono, że „czynią mężczyzną”. Zupę z selera regularnie podawała Madame de Pompadour- kochanka króla Francji Ludwika XV, i to właśnie ona była jego ulubioną kochanką. 

Seler zawiera olejek eteryczny apiol, który pobudza i podrażnia narządy płciowe, z kolei świeże liście zawierają dużo cynku i magnezu, które są niezbędne do produkcji testosteronu. 

Również truskawki mogą odgrywać znaczącą role jeśli chodzi o aktywność seksualną mężczyzn, ponieważ podnoszą wydolność wysiłkową i podnoszą same libido. 

Z orzechów warto mieć pod ręką migdały oraz orzechy włoskie, które już tysiące lat temu był symbolem płodności i stałych rytuałów weselnych. Arginina zawarta w migdałach zwiększa produkcję spermy i poprawia jakość życia plemników. 

Warto do swojej diety wprowadzić również więcej arbuza. Naukowcy z Teksasu wykazali, że jedzenie tego owocu ma efekt podobny do tego, po zjedzeniu znanej wszystkim niebieskiej pigułki. A więc panowie, smacznego.

5/5 - (2)