Gdzie kupić sprzęt rehabilitacyjny?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż kupienie sprzętu rehabilitacyjnego. Większość osób uważa, że nabędzie go wprost od lekarza, który prowadzić będzie ich leczenie i wtedy tez odpowiednio dobierze wszystkie niezbędne do tego celu sprzęty. Niestety rzeczywistość wygląda zgoła inaczej i pacjent zmuszony jest zakupić potrzebny mu sprzęt samodzielnie. Gdzie takie zakupy zrealizować?

Miejsce na zakupy małe
Zdecydowanie najczęściej kupowanym sprzętem rehabilitacyjnym jest ten niewielkiego kalibru, który potrzebny jest pacjentom jedynie do czasowego unieruchomienia ich kończyn, które uszkodzeniu uległy w wyniku złamania lub skręcenia. Stabilizator stopy lub też orteza kolana z łatwością jest do nabycia, chociażby w medycznym sklepie online, w którym zakupić można tego typu sprzęty znacznie taniej i szybciej niż jakby kupować je w sklepach stacjonarnych. Jedyne utrudnienie może sprawiać kupowanie sprzętów nieco bardziej skomplikowanych, które wymagają bardziej skrupulatnego przymierzenia i dopasowania do ciała. Jest to przykładowo orteza obojczyk, która wymaga dokładnego dopasowania do ciała, aby mogła w pełni spełniać wszystkie swoje funkcje, które polegają na stabilizacji i unieruchomieniu górnego docinka ciała.

A co ze sprzętem profesjonalnym?
W skrajnych przypadkach konieczne jest jednak zakupienie nieco bardziej skomplikowanego sprzętu rehabilitacyjnego. Jest to przykładowo łóżko rehabilitacyjne lub też specjalistyczny wózek inwalidzki. Przeznaczenie takiego sprzętu jest zdecydowanie bardziej długofalowe. Ma ono na celu nie tylko poprawić komfort pacjenta i ułatwić mu trudny czas leczenia, ale również bezpośrednio wpłynąć na szybkość i jakość leczenia. Z tego też powodu niestety taki sprzęt jest bardzo drogi, co powoduje, że często ciężko jest go zakupić osobą prywatnym. Dlatego też poleca się zrealizować zakup takiego sprzętu w stacjonarnych sklepach medycznych, które poinformują klienta, jakie można uzyskać na wózek inwalidzki dofinansowanie od narodowego funduszu zdrowia, lub też umożliwią zakup na atrakcyjne raty.